Naše škola

Budova  (foto)

Mateřská škola byla postavena v roce 1978. Budova stojí poblíž centra obce, nesousedí však s hlavní komunikací. Děti tak nejsou ohroženy ani rušeny silničním provozem.

V přízemí se nachází ředitelna, školní kuchyně a šatny pro děti. Zázemí zde mají děti z oddělení "Žabky" – k dispozici je jim ložnice, herna, toalety a umývárna.

Prvním patro využívají děti z oddělení "Rybky". Pro pobyt ve školce jim slouží odpočívárna s molitanovými podložkami, herna, učebna s počítači, toalety a umývárna.

Obě třídy jsou heterogenní (věkově smíšené děti).

Výdejny jídel se nachází v obou odděleních. Patro a přízemí je propojeno jídelním výtahem.

 

Vybavení  (foto)

Herny jsou vybaveny hračkami, pomůckami a didaktickými hrami, které jsou dětem vždy dostupné.

Celý interiér včetně chodeb je vyzdoben dětskými pracemi, které během roku několikrát obměňujeme.

Vybavení interiéru školy je estetické a funkční, odpovídá počtu dětí i jejich věkovému složení a sponzoři nám ho pomáhají průběžně doplňovat.

 

Terasa

Na jižní stranu budovy MŠ bezprostředně navazuje veliká terasa, do které vcházíme z herny v přízemí.

Terasa je využívána především v letních měsících – děti zde cvičí, svačí a hrají si. Při teplém počasí zde mají k dispozici nafukovací bazén a posezení pod slunečníky.

 

Zahrada  (foto)

Na velké školní zahradě se nachází lavičky, průlezky, dvě pískoviště a zahradní chatička se spoustou hraček. Děti si zde mohou hrát pod dohledem našich učitelek, a rozvíjet tak své pohybové nebo tvůrčí dovednosti. Zahrada je využívána po celý rok.

Nachází se zde také bylinková zahrádka, na které pěstujeme mátu, meduňku, šalvěj, pažitku, levanduli, mateřídoušku a další jarní květinky. Snažíme se děti naučit starat se o léčivé byliny a květiny, znát jejich názvy a použití.

 

O budovu a okolí se starají:

 
   
Uklízečka: Lenka Novotná
Uklízečka: Dagmar Zurčínová
Správce: Radim Dolanský

 

MŠ Zásada 326 © 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode